خانه / پیکاپ پاسپورت / پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی و ابوظبی

پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی و ابوظبی

پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی و ابوظبی

پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی، راهی راحتتر و البته کم هزینه تر برای اخذ ویزای انگلیس است که بحث امروز ما نیز پیرامون پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی و ابوظبی هست. پس اگر قرار است به انگلیس سفر کنید و به اخذ ویزای انگلیس نیاز دارید بد نیست این مقاله را بخوانید برای اینکه تا حدودی با بحث پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی و ابوظبی آشنا شوید.

انگلیس، کشوری بسیار قدرتمند و مرفه است که در قاره اروپا و بخش جنوبی بریتانیا قرار دارد. انگلیسی ها افرادی سخت کوش هستند که کسب علم و دانش را همواره به تفریح و سرگرمی ترجیح داده و می دهند؛ به گونه ای که همیشه در صدر جدول برترین دانشگاه های دنیا، نام دانشگاه های انگلیس دیده می شود. به همین دلیل مقصد بسیاری از علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور، انگلیس است زیرا از یک طرف فرصت تحصیل در معتبرترین مراکز آموزشی دنیا را پیدا می کنند و از طرف دیگر می توانند از رفاه عمومی حاکم بر انگلیس بهره ببرند. در هر حال افراد به هر دلیلی که به انگلیس سفر می کنند؛ برای ورود به خاک این کشور ملزم به اخذ ویزا هستند.

پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی و ابوظبی

مراحل پیکاپ پاسپورت

مردم کشور ما برای دریافت ویزای انگلیس معمولاً به نمایندگی های صدور ویزای انگلیس تحت عنوان وی اف اس (VFS) واقع در شهرهای دبی، ابوظبی، آنکارا و استانبول مراجعه می کنند. در واقع روند دریافت ویزای انگلیس به این صورت است که فرد ابتدا باید در سایت سفارت انگلیس به نشانی https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome ثبت نام کند؛ سپس برای خود یک حساب کاربری بسازد. بعد از ساخت حساب کاربری شخص باید با تکمیل و ارسال آنلاین فرم درخواست ویزای انگلیس، تقاضای خود مبنی بر اخذ ویزا را ارائه دهید.

در حین تکمیل فرم مربوطه، شخص باید صادق و هوشیار باشد زیرا یکی از دلایل اصلی تایید یا رد درخواست وی همین پاسخ هایی است که در فرم ارائه می دهد؛ در واقع در دفتر وی اف اس با فرد متقاضی مصاحبه شفاهی نمی شود و مبنای اصلی نتیجه نهایی بر پایه همین پاسخ ها است؛ بنابراین اکیداً توصیه می گردد که از دادن جواب های ضد و نقیض و نادرست خودداری شود. ضمناً در همین فرم شخص باید تعیین کند که به چه نوع ویزایی برای سفر به انگلیس نیاز دارد؛ انتخاب درست نوع ویزا هم تاثیر بسزایی در پیشبرد پروسه اخذ ویزای انگلیس دارد. اگر ویزای درخواستی با اهداف فرد از سفر به انگلیس متناقض باشد؛ بدون تردید سفارت درخواست وی را ریجکت خواهد کرد؛ حتی اگر هیچ ایرادی در پرونده وی وجود نداشته باشد.

در مرحله بعد فرد به صفحه ای هدایت می شود که حاوی جدول وقت های آزاد سفارت است. شخص باید وقتی مناسب را انتخاب نماید. بعد از انتخاب وقت موردنظر، فرد به مدت سه ساعت فرصت دارد که هزینه صدور ویزای انگلیس را بپردازد. برای پرداخت هزینه مذکور باید از مستر کارت، پی پل یا ویزا کارت استفاده شود. جدای از هزینه صدور ویزا، مردم ایران و مردم سایر کشورهایی که خارج از حوزه اقتصادی اروپا هستند ملزم به پرداخت هزینه دیگری تحت عنوان هزینه IHS نیز هستند که پرداخت این هزینه نیز با استفاده از مستر کارت، پی پل یا ویزا کارت ممکن است.

بعد از پرداخت هزینه های مذکور، شخص باید منتظر دریافت دو ایمیل از طرف سفارت انگلیس بماند که یکی از ایمیل ها حاوی شناسه پرداخت و دیگری شامل شماره اپلیکیشن هستند. دریافت ایمیل های مذکور به معنای اعلام موافقت سفارت با وقت انتخاب شده است اما عدم دریافت این ایمیل ها بدین معناست که سفارت با وقت موردنظر موافقت نکرده است و شخص باید مجدداً وقت دیگری را انتخاب کند و منتظر دریافت ایمیل از طرف سفارت بماند. بعد از دریافت ایمیل فرد باید در همان تاریخ انتخاب شده به سفارت انگلیس واقعی در دبی یا ابوظبی مراجعه کند و به انجام امور انگشت نگاری و تحویل مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا به سفارت بپردازد.

در بین مدارکی که باید به سفارت تحویل داد می توان از مدارک شناسایی شخص، پاسپورت، گواهی تمکن مالی، سند مالکیت، صورت گردش حساب بانکی شخص، گواهی شغلی، عکس پرسنلی، دعوتنامه، واچر هتل و رسید رزرو بلیط هواپیما نام برد اما علاوه بر مدارک مذکور و با توجه به نوع ویزای تقاضا شده شخص باید یک سری مدرک دیگر را هم به سفارت تحویل دهد؛ به عنوان مثال متقاضی ویزای تحصیلی انگلیس باید نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های انگلیس را نیز داشته باشد یا متقاضی ویزای کاری انگلیس باید از طرف یک کارفرمای مقیم انگلیس دارای دعوتنامه کاری باشد.

پس از انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک حالا فرد باید منتظر بماند و ببینید که آیا سفارت با صدور ویزا برای وی موافقت می نماید یا اینکه درخواست وی را ریجکت می کند. پروسه اعلام نتیجه از طرف سفارت معمولاً بین دو هفته تا یک ماه زمان می برد و این یعنی اینکه اگر شخص بخواهد این مدت را در دبی یا ابوظبی اقامت داشته باشد باید هزینه نسبتاً زیادی صرف کند و اگر بخواهد با دریافت پاسپورت خود از سفارت به ایران برگردد و دوباره برای دریافت ویزا و برچسب زدن ویزا به پاسپورت مجدداً به دبی یا ابوظبی سفر کند؛ باز هم متحمل پرداخت هزینه زیادی خواهد شد. بنابراین شاید بهترین راه ممکن استفاده از امکان پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی و ابوظبی باشد.

در واقع با توجه به اینکه پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی و ابوظبی ممکن است؛ بهتر هست که فرد پس از مراجعه به سفارت انجام انگشت نگاری، پاسپورت خود را از سفارت تحویل بگیرد تا بتواند به ایران بازگردد و منتظر اعلام نتیجه از طرف سفارت بماند که سفارت نتیجه را از طریق ارسال ایمیل به شخص اعلام می کند. سپس شخص پس از دریافت ایمیل به جای اینکه دوباره به دبی یا ابوظبی سفر کند؛ پیکاپ پاسپورت خود را به کارگزاران معتمد بسپارد تا با پرداخت تنها هزینه دستمزد کارگزار امین موردنظر متحمل پرداخت هزینه سفر مجدد، تهیه بلیط رفت و برگشت و اقامت در امارات نگردد.

البته شخص باید به کارگزار وکالت قانونی دهد. ضمناً فرد باید مدارک موردنیاز برای پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی و ابوظبی را نیز به کارگزار موردنظر تحویل دهد. اصل پاسپورت، پرینت ایمیل دریافتی از طرف سفارت انگلیس، وکالت نامه قانونی، رسید پرداخت هزینه های سفارت و دو قطعه عکس پرسنلی (یکی از عکس ها حتماً باید دارای مهر عکاسی باشد) از جمله مدارک لازم برای پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی و ابوظبی هستند.

بنابراین اگر شما هم قرار هست تا آینده ای نزدیک برای اخذ ویزای انگلیس اقدام کنید؛ پیشنهاد می دهیم که حتماً از امکان پیکاپ پاسپورت انگلیس از دبی و ابوظبی استفاده نمایید تا با پرداخت حداقل هزینه موفق به دریافت ویزا شده و سفری خوش را تجربه کنید.

 

جهت اخذ وقت سفارت انگلیس با مشاوران ما تماس بگیرید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

پیکاپ پاسپورت انگلیس از آنکارا و استانبول

پیکاپ پاسپورت انگلیس از آنکارا و استانبول امروز می خواهیم در مورد یکی از بحث …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *