خانه / وقت سفارت / وقت سفارت انگلیس در دبی

وقت سفارت انگلیس در دبی

وقت سفارت انگلیس در دبی

برای اخذ ویزای انگلیس و سفر به این کشور ابتدا باید برای گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس از سفارتخانه  مانند وقت سفارت انگلیس در دبی و سپس اقدام به آماده سازی مدارک مورد نیاز بکنید. انگلستان برای متقاضیان ویزا مصاحبه حضوری را لازم نمی داند و حضور شما در سفارتخانه به منظور انگشت نگاری و اثبات هویت انجام می شود .

نکته‌ای که متقاضیان ویزای انگلیس را در مورد اخذ وقت از دبی به تکاپو می‌اندازد، امکان استفاده از سرویس Passback است که موهبت بسیار بزرگی در مسیر اخذ ویزای انگلیس محسوب می‌شود. این سرویس که به نسبت هزینه‌اش (حدود ۲۴۰ درهم و یا ۶۸ دلار آمریکا) بسیار کاربردی‌است و دست متقاضی را برای بازگشت به ایران باز می‌گذارد.

نکته دیگر امکان استفاده از سرویس Priority است؛ اما مشکل اینجاست که اگر متقاضی اقدام به خرید این سرویس کند، مجبور به اقامت ۱۵ تا ۲۰ روزه در دبی خواهد بود. لازم به ذکر است که امکان استفاده همزمان از سرویس‌های Priority و Passback وجود ندارد.

پس از گشایش مجدد سفارت انگلستان در تهران، نام مرکز تهران نیز به لیست دفاتر کنسولی صادر کننده ویزای انگلستان اضافه شده است. بنابراین از این پس علاوه بر امارات و ترکیه، می‌توانید تهران را نیز به عنوان محل مصاحبه خود انتخاب کنید. اما در صورتی که زمان خاصی را برای انجام مصاحبه خود در نظر دارید یا به هر دلیل دیگری وقت‌های باز تهران برای شما مناسب نیست، می‌توانید محل مصاحبه خود را یکی از کشورهای امارات یا ترکیه انتخاب نمایید.

وقت سفارت انگلیس در دبی

وقت سفارت انگلیس در دبی فوری

کارگزار سفارت انگلیس در امارات شرکت Vfs Global میباشد که امکان گرفتن نوبت از ۳ هفتۀ آینده به بعد را به مسافران میدهد.

لازم است بدانید باتوجه به اینکه سفارت انگلیس اصل پاسپورت متقاضی را بعد از تحویل مدارک دریافت نموده و به او بازنمیگردانند کشور امارات امکان بازگشت متقاضی به ایران بدون پاسپورت را نمیدهد و متقاضی تا آماده شدن جواب ویزای خود ( حداقل ۳-۲ هفته ) باید در امارات حضور داشته باشد.

فقط در درخواست های اقامتی ( Settelment ) چون شرکت Vfs Global اصل پاسپورت متقاضی را به او باز میگرداند امکان انجام پیکاپ توسط این مرکز نیز هست.

سفارت انگلیس در دبی همه روزه به جز جمعه ها و شنبه ها باز میباشد. سفارت انگلیس (VFS GLOBAL) اصل پاسپورت و مدارک را از متقاضی دریافت نموده و به هیچ عنوان به او بازنمیگردانند (مگر در درخواست های اقامتی یا SETTLEMENT ) و متقاضی میبایستی حداقل ۸ روز تا ۲ هفتۀ کامل در دبی اقامت داشته باشد تا مدارک و پاسپورت ایشان آمادۀ پیکاپ گردد. در برخی ‌مواقع بنا به خواست سفارت ممکن است این مدت به ۳ هفته ویا بیشتر به طول انجامد، ولی %۹۰ در خواست ها به طور معمول ۷ تا ۱۲ روزه آمادۀ پیکاپ میشوند.

این مرکز پس از مصاحبه اصل پاسپورت متقاضیان را دریافت می نماید و مانند کشور ترکیه امکان بازگشت به کشور ایران و پیکاپ میسر نمی باشد. مسافرانی که قصد دارند برای ویزای مهاجرتی (مانند ازدواج یا نامزدی) اقدام نمایند ، میتوانند به سفارت انگلیس در دبی مراجعه نموده و سفارت بعد از مصاحبه معمولا پاسپورت را به متقاضی تحویل خواهد داد .

لذا متقاضیان باید بین ۱ تا ۳ هفته(بستگی به زمان پاسخگوئی و نظر سفارت انگلستان دارد) در دبی منتظر بمانند تا جواب ویزای آنها مشخص گردد. لذا برای اقدام ویزای توریستی و برای کسانی که امکان حضور در ترکیه را دارند بهتر است از طریق آنکارا اقدام نمایند. برای اقدام ویزا از دبی میتوانیم در امور رزرو وقت سفارت انگلیس و ترنسفر و همراهی شما تا سفارت انگلیس در خدمت شما عزیزان باشیم.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست وقت سفارت انگلیس در دبی و ابوظبی

 1. اسکن صفحه اول پاسپورت
 2. تکمیل شده ی فرم فارسی سفارت انگلیس
 3. رزرو هتل / دعوت نامه و مدارک اقامتی دعوت کننده

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس :

اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی.

یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگه تاییدیه به وقت و تاییدیه واریزی وجه سفارت که توسط این مرکز انجام پذیر است.

 • اصل و یا کپی دعوتنامه معتبر و در صورت نداشتن ، رزرو هتل در انگلستان
 • ۲ قطعه عکس ۴٫۵ در ۳٫۵
 • اصل و ترجمه اصلی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوط از قبیل:
 • اصل وترجمه رسمی سند ازدواج
 • مدارک میزبان در انگلستان ( دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده ، پرینت حساب بانکی ، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درامد ، فیش حقوقی ، سند ملکی ، ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه ، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده ، قبوض پرداختی از قبیل آب ، برق ، گاز و …)
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته، سپرده های بانکی و …
 • برای مدیران و سهامداران ، اصل ریزپرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته الزامیست.
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی ، در صورت اجاره دادن ، اصل و ترجمه اجاره نامه .
 • گواهی اشتغال به کار که در آن در مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر ،جواز کسب ، پروانه فعالیت ، کارت بازرگانی ، لیست بیمه ۶ ماه گذشته ، گواهی تاییدیه بیمه ، روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات ، فیش حقوقی ۶ ماه آخر ، برگه مالیاتی پرداخت شده ، کارت پرسنلی حکم کارگزینی ، حکم بازنشستگی ، کارت بازنشستگی ، پروانه مطب ، کارت مهندسی ، کارت دانشجویی و …

در صورت کامل نبودن مدارک شغلی خود از مدارک شغلی همسر هم می توانید استفاده کنید

 

آدرس سفارت انگلیس در دبی:

VFS Dubai Visa Application Centre

Wafi Mall

۳rd Floor, Falcon

Phase 2 Umm Hurair 2

Dubai

PO Box 114100

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

وقت سفارت انگلیس در آنکارا

وقت سفارت انگلیس در آنکارا اولین نکته ای که قبل از هر موضوعی در رابطه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *